وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نورشرق: فسخ یکطرفه قرارداد به معنای قانونی بودن آن نیست

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودرئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام کرد که فسخ یکطرفه قرارداد به معنای قانونی بودن آن نیست.

به گزارش سایت سپیدرود، جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در ارتباطی تلفنی با برنامه صبحگاهی “یه روزتازه” شبکه پنج سیما درخصوص فسخ یک طرفه بازیکنان فوتبال در سازمان لیگ گفت:

برابر مقررات نقل و انتقالات، بازیکن ممکن است در پایان فصل براساس قراردادی که با باشگاه دارد خودش را مستحق فسخ بداند. مقررات بر این مبنای عقلایی تضمین شده که بازیکن مربوطه به سازمان لیگ مراجعه و فرم اعلام فسخ را پر می‌کند.

وی ادامه داد: حداقل دو جای مقررات نقل و انتقالات تصریح شده که ثبت این فرم نزد سازمان لیگ به هیچ‌وجه به منزله تایید، معتبر بودن و صحت فسخ اعلامی نیست.

بنابراین بدون ورود در ماهیت، مرجع مربوط یعنی سازمان لیگ این فرم را ثبت می‌کند. مسئولیت معتبر بودن فسخ و اینکه برابر مفاد قرارداد هست یا نیست، متوجه شخص بازیکن است.

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اتفاقی که از اینجا به بعد می‌افتد این است که طبیعتا آن بازیکن بعد از اعلام فسخ با باشگاه دیگری قرارداد می‌بندد.

آن باشگاه ابتدایی که بازیکن را تحت قرارداد خودش دارد و قراردادشان را کماکان معتبر می‌داند، نزد کمیته وضعیت بازیکنان طرح دعوی و از بازیکن یا احیانا باشگاه مربوطه اعلام شکایت و تقاضای رسیدگی می‌کند.

ما در این مدتی که با همکارانمان درگیر رسیدگی به پرونده‌ها هستیم چندین پرونده را رسیدگی کردیم و حسب مورد اعلام کردیم فسخ غیرموجه بوده و برای بازیکن و آن باشگاه جرایمی را در نظر گرفتیم.

نورشرق در مورد اینکه اگر بازیکن دو ماه حقوق نگیرد می‌تواند فسخ کند، گفت: بله، این در ماده بیست و چهار مقررات نقل و انتقالات فیفا هم پیش‌بینی شده منتها تشریفاتی دارد.

در صور مواجه با عدم پرداخت حقوق با این تعبیر شدید باید ابتدا  یک اخطار برای باشگاه ارسال کنید. سپس مهلت حسن‌نیت مثلا مدت ۱۵روزه به آنها اعطا کنید. بعد از ابلاغ و گذشت این مدت اگر اقدامی صورت نگرفت می‌توانید اعلام فسخ کنید.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.