وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

هشدار روز – آب در دلتان تکان نخورد: سپیدرود در حال نابودی است!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – قدیمی ترین تیم گیلان در شرایط بحران قرار دارد که یک سوی مشکلاتش به اداره ورزش و جوانان و سوی دیگر به مالکان و مدیران ضعیفی است که از گذشته تا امروز به جای یار شاطر بار خاطر بودند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال سپیدرود رشت که بر اثر سوء مدیریت های حاکم بر ورزش گیلان در پایان فصل گذشته از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرد با استمرار این ضعف فاحش در حال نابودی کامل است.

سپیدرود به عنوان قدیمی ترین و ریشه دارترین تیم فوتبال گیلان زمین که از ابتدای تاسیس تا امروز همیشه خصوصی بوده و در تاریخ تاسیس ۵۱ ساله اش هرگز زیر بلیط هیچ ارگانی نرفته است و به همین دلیل در تمام سال های حیاتش با مشکل مالی در جدال بوده اما به لطف مدیریت ضعیف ورزش گیلان بی ثباتی مالکیتی هم به مشکلاتش اضافه شده است.

سپیدرود در ۵ سال گذشته با سوء نیت متولیان ورزش استان که گویی کمر به نابودی همیشگی آن بسته بودند با انتخاب مدیرانی که بسیاری از همان اول ماجرا ناتوانی شان در مدیریت و مالکیت هویدا بود گام به ورطه ای گذاشت که ماندگاریش را فقط می توان معجزه دانست یا به پای شانس و اقبال نداشته اش نوشت!

خانواده نجفی، گروه بهمن تهران، انوش جهانی، صیاد، غلامی، پورمحسن، هیئت فوتبال گیلان، میرشهاب مومنی، کیومرث بیات، تن زاده، نوین، کریمی، بیات و حالا حیدری گوشه از نام های پرتعدادی هستند که به مدد ضعف آشکار اداره ورزش و جوانان گیلان در واگذاری صحیح سپیدرود به افراد واجد شرایط در این سال ها به سپیدرود آمدند و پس از مدت کوتاهی یا پا به فرار گذاشتند و یا در دعواهای حقوقی با اداره کل مالکیت از آنها سلب شد.

حالا در فاصله کمتر از یک هفته تا آغاز فصل جدید لیگ دسته اول سپیدرود تنها تر از همیشه در تبعید بی تدبیری و بی کسی رها شده است و سرنوشتی مبهم در انتظارش قرار دارد و متولیان ورزش به جای هر گونه کمکی ولو اندک به فکر منافع خود هستند و در این میان تنها چیزی که اهمیت ندارد احساسات هواداران پرشمار این تیم قدیمی است.

در آخرین شاهکار مدیریتی ورزش و جوانان گیلان مبلغ پول اندکی که از سوی یکی از نمایندگان به سپیدرود تخصیص یافته بود در ابتدا توسط آن اداره بلوکه شد و سپس به بهانه عدم حضور ذیحساب تا این لحظه پرداخت نشده و این در حالی است که این اعتبار مالی مربوط به دوران لیگ برتر بود و چه بسا اگر در زمان مورد نظر به سپیدرود پرداخت می شد حالا این تیم در سطح نخست فوتبال جای داشت.

سپیدرود بدون دورنمای مالی روشن در حالی که در پشت سر بدهی های کلان دوران مالکیت علی کریمی و نوین و تن زاده را در خورجین دارد و به جز آن به سسب قرارداد ترکمن چای گونه ای که زیر نظر ورزش و جوانان بین بیات و کریمی منعقد شده و باید ۳ میلیارد به کریمی پرداخت شود، عملا یک تیم ورشکسته شده است.

تیمی که ارقام بدهی های آن مانع حضور یک خریدار متمول و واجد شرایط می شود و خیلی عجیب نیست که با یک قرارداد فاجعه وار دیگر از چاله به چاه بیافتد و یک گره کور دیگر بر مشکلات سپیدرود وارد شود.

مدیریت اداره ای که نمی داند برای عدم حضور طولانی مدت ذیحسابش باید پیش از رفتنش چاره ای بیاندیشد بدون شک محال است بداند که مشکلات کلان ورزش استان چه مواردی است و برآیند حضورشان مخروبه ماندن دو ورزشگاه عضدی رشت و تختی انزلی خواهد بود.

سپیدرود در باتلاق مشکلات مدیریتی که یک سویش به اداراه ورزش و سوی دیگرش به مدیران و مالکان کم توان وصل است فرو رفته است و متاسفانه شرایط نشان می دهد که امیدی به بهبودی اوضاع نمی رود.

وقتی که فوتبال در گیلان به عنوان پرهوادارترین ورزش که بیشترین مقبولیت را به چنین سرنوشتی محکوم می شود باید فاتحه ورزش های کم هوادار و بی رسانه را خواند و باید دید آیا اراده ای برای تغییر این وضعیت در سطح کلان ورزش ایران وجود دارد یا منتظر فجایع بزرگ تر بود؟

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.