وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

هشدار کمیته تعیین وضعیت: ریاضت در راه است!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودرئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال معتقد است مدیران عامل باشگاه‌ها باید نسبت به تصمیماتی که می‌گیرند درهر برهه از زمان پاسخگو باشند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در گفتگویی رادیویی در ابتدا ضمن تشکر از کسانی این روزها در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند درخصوص انتقاداتی که نسبت به این کمیته درباره عدم رسیدگی جدی به بدهکاری باشگاه‌ها انجام می‌شود، گفت:

«بخشی از این انتقادات حقیقتاً وارد است و ما در فدراسیون عزم جدی داشتیم و داریم که به‌طور قاطع اجازه ثبت قرارداد و انتقالات را نسبت به باشگاه‌های بدهکار را ندهیم ولی شما وقتی در عمل قرار می‌گیرید محدودیت‌هایی می‌بینید.

به هرحال باشگاه‌های ایرانی هم در ارتباط با منابع مالی که به‌طور متعارف همه باشگاه‌ها در کل دنیا دارند و آن ها از حیث محروم هستند، اعتراضات و حرف‌های شنیدنی دارند. به همین منظور درعین‌حال که مجموعه کمیته تعیین وضعیت فدراسیون و در کل فدراسیون فوتبال حرکت رو به رشدی در طول یک سال گذشته انجام داده و بخش عمده‌ای از بدهی‌ها تسویه شده است، می‌پذیرم که آن توفیق کامل را نداشتیم.»

نورشرق در ادامه درباره برنامه‌های امسال کمیته تعیین وضعیت اظهار کرد: «من واقعاً باید بگویم از زمانی که آقای نبی دبیر کلی فدراسیون فوتبال را پذیرفت یکی از اولویت‌های خود را روی بدهکاری باشگاه ها قرارداد و موجب همین امر است که جلساتی در این چندروزه اخیر برگزار کردیم. اما در واقع ما معتقدیم باید کار اصلی را خود باشگاه ها انجام دهند. یعنی فدراسیون تنها نقش نظارتی، مشورتی و راهبردی را دارد اما تدبیر اصلی را خود باشگاه ها باید انجام دهند.

ولی بدانید ما هرچقدر درزمینهه مسائل مالی جدیت به خرج دهیم باعث اعتبار فوتبال ایران خواهد شد. تا چه زمانی باید شاهد آرا و محدودیت هایی باشیم که در عرصه‌های بین‌المللی علیه تیم های ایرانی صادر میشود؟ باور کنید این‌گونه مسائل به فوتبال ما لطمه میزند.»

او در ادامه همین موضوع دو نکته را خاطرنشان کرد: « یکی از اهداف فوتبال ارتقاء نشاط عمومی است. وقتی یک باشگاهی مواجه با همین محدودیت‌های داخلی و بین‌المللی می‌شود، به واقع آن طرفدارش لطمه می خورد. نکته ای دیگر که می‌خواهم بگویم این است که ما بیاییم هدف‌گذاری کنیم که آقای مدیرعامل می‌خواهید در جدول به هر قیمتی قهرمان شوید و یا قصد دارید زیرساخت باشگاه را درست کنید؟

من فکرمی کنم ما اگر بیاییم به این مسائل و مسئولیت قانونی مدیران توجه کنیم که آقای مدیرعامل، ممکن است تصمیم شما به یک سری از موفقیت‌های سطحی منجر شود اما اگر در ازای آن لطمات و خساراتی به باشگاه ها وارد کند، حتی اگرچه شما در آن مقطع از زمان سمتی در آن باشگاه نداشته باشید، حتماً باید پاسخگوی تصمیمات خودتان باشید.»

وی در ادامه افزود: «متأسفانه مخارجی که باشگاه‌های ما انجام می‌دهند به‌هیچ‌وجه متناسب با وضعیت مالی آن‌ها نیست و این آفت و رویه‌ای است که از سال‌های پیش در فوتبال ما وجود داشته است. من فکر می‌کنم که اگر یک دوره سه ساله گذار را باانضباط مالی جدی و شدید را در فوتبال کشور اجرا کنیم ممکن است که در چند مسابقه توفیق چندانی نداشته باشیم اما خروجی ان یک وضعیت بسامان مالی خواهد بود که همه از آن تشکر خواهند کرد.»

نور شرق در ارتباط باکارهایی که فدراسیون می‌تواند در این مورد انجام دهد عنوان کرد: «فدراسیون درزمینهه جذب بازیکن و جذب مربی خارجی ازلحاظ وضعیت تعهدی باشگاه‌ها دخالت جدی می‌کند همچنین ازلحاظ انباشت تعهدات گذشته در حال برگزاری جلسات مختلفی است و انصافاً کرونا و تعطیلی مسابقات باعث نشده است که پیگیری فدراسیون فوتبال با وقفه دچار شود و من تصورمی کنم خروجی مناسبی از این اقدامات و تصمیمات شاهد باشیم.»

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سیزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.