وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

پاسخی به بیانیه باشگاه سپیدرود: آقای کریمی، باید پاسخگو باشید، نه مدعی!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودروز گذشته بیانیه ای از سوی باشگاه سپیدرود منتشر شد که از نظر جمعی از فعالان رسانه ای رشت این نوشته توهین مستقیم به مردم این شهر است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس، پس از اینکه از سوی باشگاه سپیدرود رشت بیانیه ای تحت عنوان حقایقی سپیدرود بزرگ منتشر شد که با اعتراض تعدادی از فعالان رسانه ای رشت روبرو شد. در این بیانیه با امضای جمعی از روزنامه نگاران و چهره های ورزشی رشت همراه با پرسشگری و افشاگری هایی همراه است چنین نوشته شده است:

بیانیه‌ روز گذشته باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود اعتراض جمع بزرگی از چهره‌های ورزشی و روزنامه‌نگاران گیلانی را در پی داشت. به دلیل پیش‌ رو بودن یکی از حساس‌ترین بازی‌های سپیدرود، دندان روی جگر گذاشتیم و پاسخی به این هجونامه ندادیم و با پایان بازی سپیدرود – ماشین‌سازی پاسخ به این بیانیه اهانت آمیز را منتشر می‌کنیم:

۱- در ابتدای بیانیه باشگاه آمده است: “در برهه ای که کسی حاضر نبود مالکیت سپیدرود را بپذیرد و اگر نبود فداکاری کریمی …”

این ادعا بی‌تردید داستانی جعلی و دور از واقعیت است. دو کنسرسیوم بزرگ در همان دوران حذف نوین توسط اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال، آماده خرید سپیدرود بودند که یکی از آنها به صورت رسمی نامه اعلام آمادگی خود را به هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان ارایه کرده بود و دیگری چون در گذشته نامه کتبی نوشته بود تنها به اعلام آمادگی مجدد به صورت شفاهی بسنده کرد.

نکته جالب اینکه از سوی اداره کل ورزش و جوانان مبلغ واگذاری سپیدرود به صورت نقدی به کنسرسیومی که نمایندگی مذاکره آن را شهردار اسبق رشت برعهده داشت، بیش از ۸ میلیارد تومان اعلام شده بود و این شرط مورد موافقت خریدار قرار گرفت که این وجه حتی پیش از واگذاری در یک حساب مشترک واریز شود اما بنابر دلایلی که بر ما پوشیده است، امتیاز باشگاه سپیدرود به دو گروه متقاضی واگذار نشد و با شرایطی نزدیک به هبه، به کریمی تقدیم شد.

۲- در بیانیه باشگاه سپیدرود از بدیهیات و وظایف اولیه مالک به عنوان الطاف کریمی تمجید و تملق شده است. مگر غیر از این است که پرداخت هزینه های باشگاه از اصول اصلی و ابتدایی‌ تیم‌داری است و آیا مالکان گذشته سپیدرود در تمام ۵۰ ساله گذشته کاری به غیر از این را انجام داده‌اند؟

چقدر شرافت حرفه‌ای داشتند امثال صومی و شعار و تمامی مالکان پیشین سپیدرود که چند دهه برای پایداری و عزت سپیدرود هزینه کردند و منتی هم بر مردم نگذاشتند!

کریمی به عنوان مالک باشگاه خصوصی وظیفه دارد برای تیم هزینه کند و از این منظر نباید بر کسی منت بگذارد و اگر او توانایی اداره مالی تیم را ندارد و چنان که از متن بیانیه بر می‌آید دلسرد شده، می‌تواند انصراف خود را به اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال اعلام کند. پرسش مهم‌تر این است که اگر او توانایی اقتصادی تیمداری را نداشت، چرا و با چه اهدافی این مسئولیت را پذیرفت؟

۳- بزرگترین دروغ این بیانیه ادعای تکراری هزینه ۴ میلیارد تومانی از سوی کریمی در باشگاه سپیدرود است! اولا فرایند انتقال مالکیت به کریمی شفاف نیست و تاکنون در این باره اطلاع رسانی نشده است و همه چیز در خفا و به دور از چشم مردم و رسانه‌ها انجام شده، ثانیا در همان خبرهای اندک انتشار یافته، گفته شده است که طبق قرارداد، کریمی مکلف شده ۴ میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته باشگاه را پرداخت کند و ۲ میلیارد تومان بدهی را اداره کل ورزش و جوانان تقبل کرده است. البته بماند که تکلیف بیش از ۲ میلیارد تومان دیون باقی مانده که در همان زمان به متقاضیان اعلام شده بود هم‌چنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

کریمی هم ۴ میلیارد تومان بدهی باشگاه را با تخفیف بسیار زیاد از طلبکاران با رقمی کمتر از یک و نیم میلیارد تومان چک مدت‌دار که پرداخت آن به اواسط سال آینده هم می‌رسد تسویه کرد؛ بنابراین اعلام خبر پرداخت ۴ میلیارد تومان بدهی از سوی کریمی در بدو ورود به سپیدرود، به صورت آشکار بزرگ‌نمایی و اغراق و غیر واقعی است و در این شرایط بد نیست که کریمی لیست هزینه‌های خود را منتشر کند و بگوید از شهرداری رشت و تبلیغات پیراهن و تبلیغات محیطی و بگوید که مبالغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی کنونی را چقدر کم کرده است؟

۴- قابل انکار نیست که کریمی علاقمند به اخذ مالکیت سپیدرود بوده. اگر مالکیت باشگاه سپیدرود برای کریمی سودمند نبود هیچ‌گاه وارد عرصه باشگاهداری نمی‌شد؛ از این رو، کریمی و شیفتگانش حق ندارند مردم رشت را مدیون خود بدانند.

۵- استفاده از توصیف‌های رشتی اصیل و سپیدرودی اصیل خطاب به کریمی، بیشتر یک اغراق در فضاهای هواداری است و اگر او را سپیدرودی اصیل بنامیم خانواده صومی و شعار و خوالی و حمید منصوری و مهرداد هوشنگی و حق دوست و سیاوش ناصح و… را باید با چه القابی بنامیم؟

۶- اما هرگز نمی‌شود از بزرگترین جمله اهانت‌آمیز این بیاینه به جمعیت میلیونی مردم رشت عبور کرد که او را تنها معیار مردانگی این شهر دانسته و این که در یکی از قدیمی‌ترین و فرهنگی‌ترین شهرهای ایران زمین کمتر از پنج مرد به مانند او وجود دارد!

این تعبیرها جنسیت‌زده و زشت و زننده است و نمی‌دانیم از علی کریمی باید توقع داشته باشیم که به چنین عبارت‌های اغراق‌آلود درباره خودش و توهین‌آمیز برای مردم یک شهر حساسیت دارد یا نه.

اهانت باشگاه کریمی قبل از این که متوجه مردم رشت است، توهین صریح به مدیران ورزش و هیات فوتبال و نان به نرخ روزخورانی‌ست که نتیجه کودتای خود در واگذاری باشگاه به کریمی را به شکل آشکاری دریافت کردند.

شاید هم قرار است آنها که تا دیروز در خیابان‌های شهر و مقابل اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال، دفتر نماینده مجلس و نماینده محترم ولی فقیه و فرمانداری و استانداری تجمع می‌کردند و شعار مرده‌باد و زنده‌باد سر می‌دادند امروز کلاه خود را بالاتر بگذارند و اهانت‌های کریمی را به جان بخرند و دم بر نیاورند!

مردم رشت و هواداران اصیل و نجیب سپیدرود نه غوغاسالاران دیروز را فراموش کرده‌اند و نه این روزها را از یاد خواهند برد و به وقت حساب، پاسخ درخوری به این رفتارهای تحقیرآمیزشان خواهند داد.

بگذریم از اینکه در باشگاه سپیدرود هنوز نمی‌دانند یک بیانیه را با زبان محاوره و پر از اغلاط نگارشی نمی‌نویسند.

جمعی از روزنامه‌نگاران و چهره‌های ورزشی رشت

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

13 دیدگاه ارسال شده است

 • مجتبی گفت:

  معلوم نیست دباره این روزماله نگاران کیسشون از کجا پر شده که دارن شعرو ور می نویسن.

 • صائب گفت:

  دقیقا دوست دارم بدونم این جمعی از خبرنگاران و چهره های ورزشی چه کسانی هستند که از نوشتن نام خودشان هراس دارند؟
  آیا واقعا خود را رشتی می دانند یا خیر.

  1.نمیخواهم بگویم بزرگ نمایی نشده ولی باید بپذیریم اعتبار علی کریمی اینقدر زیاد هست که برخلاف تیم های دیگر علی کریمی به جای اوردن بازیکنان پا به سن گذاشته بازیکنان خارجی جوان آورده است. و اینکه به هر صورت اعتباری که کریمی در ایران دارد را دیگر متقاضی ها آیا داشتند یا خیر؟ ای جمعی دقیقا هدفشان از کوبیدن کریمی چیست؟
  2.بله انجام این امور از وظایف مالک هست همچین دادن ارامش به هواداران جزو وظایف تیم داری هست و کار خبرنگاران هم چیزی جز ایجاد حاشیه نیست!!!
  3.پرداخت 4 میلیارد به هر طریقی صورت گرفته است اگر این دوستان از مسایل حقوقی اطلاع ندارند باید بدانند که یک چک مدت دار هم اگر بوده باشد با طلبکاران توافق شده است. و فکر نکنم در قرارداد ها به اینکه در حساب پول رفته باشد یا نرفته باشد را چک کنند. شاید کسی دوست داشته باشد اصلا پول نگیرد به دیگران چه ربطی دارد؟! از قیافه علی کریمی خوششان می آمد!
  4.هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی گیرد! منظور شما همین بود؟ و تنها ادبی گفتید؟
  5.فکر کنم سپیدرود اینقدر بزرگ هست که نام های بزرگ بیشتری را زیر خود در بر بگیرد! مگر اینکه شما جمع خبرنگاران ظرفیت سپیدرود را پر شده دیده باشید
  6.باید بگویم پرسش بزرگ اینجاست چه کسانی این بیانیه را نوشته اند که به آنها بر خورده است میگویند حرف را زمین بندازید صاحبش بر می دارد. گویا منظور این بخش از صحبت های علی کریمی را برخی ها خوب به خود گرفته اند.

  در پایان
  من صائب هستم در گذشته در این سایت پیام های زیادی فرستادم و دنیال میکنم. و میدونم هر دو طرف رو منعکس می کند و امیدوارم این پاسخ من رو هم منتشر کند.

  بله تا زمانی که اهداف علی کریمی با اهداف من هوادار سپیدرود چه رشتی چه غیر رشتی و چه غیر گیلک هم سو باشد هوای ایشان را خواهم شود تا باشد که دلیل خوبی داشته باشند. گیلان پر از مدیران بی مسولیت و نان به نرخ روز خور هست.

  آرزوی پیروزی و پر روزی برای هم ولایتی های گیلانی خودم.

 • ایزدی گفت:

  سلام. اقای صایب بیانیه باشگاه را خوانده اید یا خیر؟ اول بیانیه باشگاه را بخوانید بعد اطلاعیه خبرنگاران را مطالعه کنین اگر به غیرت رشتی ات بر نخورد ان زمان قضاوت کنید هوادار اگاه باشین نه دنباله رو و …

 • امین (سپیدرود) گفت:

  از نظر من تنها در این زمان حمایت نیاز است و بس

 • رضا- ص گفت:

  با سلام مستدعی است دوستان روزنگار فرهیخته ک ادعا می نمایند سپیدرود 50 سال است که روی پای خودش ایستاده خودشان جواب بدهند که در این 50 سال چه جایگاهی بدست آورده و اگر همین علی کریمی دوست داشتنی نبود به موقع نیامده بود الان باید شاید در بهترین حالت در لیگ یک دست و پا می زدیم. در اینکه سپیدرود مشتری داشت دوستان روزنامه نگار به حافظه تاریخی خود رجوع کنند و خود و مردم را فریب رسانه ای نزنند چون واقعا سپیدرود مشتری نداشت تازه بعد از این همه کش و قوس چند روز پس از شروع لیگ کریمی آمد و تیم را گرفت. البته اگر من جای کریمی بودم منت هم می گذاشتم که خرج سپیدرود را کشیدم چون علی کریمی که به اندازه کافی شهرت داشت و قبول سر مربی گری این تیم غیر از ریسک برای او چه منافعی داشت؟ بیایید دست به دست هم افکار طرفداران را آشفته نکنیم تا همه همچنان تا آخرین بازی از سپیدرود حمایت کنند. آیا چاره ای دیگر دارید؟

 • صائب گفت:

  سلام آقای ایزدی
  بله متن بیانیه را کامل خوانده ام و این متن هم کامل خواندم ولی این جمع روزنامه نگاران یک بزرگ نمایی بزرگ کردند. و جالب اینجاست ایراداتی چون ابهام در معامله باشگاه را پس از گذشت 14 هفته پس از جابجایی ها یادشان افتاده است؟! اون زمان که همه ما میخواستیم بدانیم چه شده است به هیچ عنوان اثری از این جمع خبرنگاران نبوده و نیست.
  ممنون که میخواهید اگاه باشم. ولی من قدرت اختیار دارم. هر دو را شنیدم و این بیانیه یک شو رسانه ای بیشتر نیست!

 • وحید گفت:

  به عنوان یک هودار فوتبال رشت باید بگویم آقای کریمی به قدری اعتبار دارد که این تهمت ها به وی نمی چسبد فقط به هر کسی باج نمی دهد

 • رامین احمدی گفت:

  بزرگان قدیمی احترامشان واجب ولی چ اتفاق مهمی قبلا واسه سپیدرود افتاد همش دسته دوم یا پاینتر بودن….بقول دوستمون روزنامه نگاران و قدیمیای سپیدرود کیا هستن که الان اعتراض میکنن…اگه مربی یا سرمایه دار هستید پس چرا تا الان جلو نیومدید؟؟مشکل اینجاست دست اقایون از تیم کوتاه شده.

 • امیر گفت:

  به جای زیر آب زدن از علی کریمی حمایت کنید.
  حمایت از مالک و مربی تیم حمایت تز سپیدرود است.
  درضمن مگر بد کاری کرده تخفیف گرفته .
  اگر شما عرضه دارید شما تخفیف بگیرید.تا از هزینههای تیم کم بشه

 • ایزدی گفت:

  جناب صائب . اولا معتقدم بیانیه باشگاه را نخوانده اید نه این که چشمتان ندیده بلکه تعصب نیم گذارد که آن چه نوشته را ببینید . یعنی فقط علی کریمی مرده و در این شهر حدود یک میلیونی یک مرد پیدا نمیشود؟ ثانیا اگر شما معنای بزرگ نمایی و اغراق و شوی رسانه ای را کاملا دریافت کرده باشید آن را در بیاینه باشگاه بیابید نه در اطلاعیه خبرنکاران رشتی . ثالثا هنوز هم شما نمی دانید که باشگاه با چه شرایطی به کریمی واگذار شد ؟ اگر می دانید بفرمایید ما هم بدانیم .رابعا چطور شما هر مشکلی که پیش می اید به زمین و زمان نسبت می دهید اما کسی نمی تواند چند سوال از کریمی بپرسد ؟ خامسا کریمی با این نوع مدیریت دارد سپیدرود را به سقوط می کشد آیا شما پاسخ گو هستید ؟ هوادار آگاه باشید نه دنباله رو و مجیز گو

 • نامی گفت:

  می گویند در زمان قدیم عمله یک خان به منزل خان دیگری می رود و با عمله خان درگیر می شود . در هنگامه نوش و جان کردن چوب و کتک داد می زد نزنید من نوکر حسن خانم؟! اینجا کسی به دنبال زیرآب زدن کریمی نیست و این کریمی است که دارد زیراب خودش را می زند . کریم به عنوان یک فوتبالیست ملی اعتبار دارد و مردم دوستش دارند اما از این کریمی مربی در نمی آید . حالا شما بنشینید و ببینید عاقبت مربی گری کریمی در سپیدرود را . ادم باید بیمار باشد بی خود از کریمی انتقاد بکند و یا بخواهد تخریبش بکند بلکه این وضعیت سپیدرود در جدول است که با همه حرف می زند . واقع بینی نعمت خوبی است و خدا نکند که ادم به بیماری کور چشمی مبتلا بوشد .

 • صائب گفت:

  جناب ایزدی کل پاسخ شما از طرف من یک پاسخ دارد:
  بیانیه ای که امضا کننده ندارد از درجه اعتبار ساقط است.
  والسلام.
  من الله توفیق

 • سامان گفت:

  اقایان روزنامه نگاران سینه چاک.تاحالا کجابودید/ ان زمان که دسته دوم بودیم کجابودید/ شماها مشتی دلال هستید .پس ساکت و حاشیه درست نکنید .