وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

پاسخ فدراسیون به تیم‌های خصوصی: ۴ تیم نمی‌توانند برای ۱۴۰ باشگاه تصمیم بگیرند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودفدراسیون فوتبال پاسخ نامه ۴ باشگاه خصوصی لیگ برتری که برای سازمان لیگ شرط گذاشته بودند را داد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در پی نامه اخیر باشگاه‌های تراکتور، ماشین‌سازی، شهر خودرو و نساجی  درباره شروع مجدد لیگ برتر، توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی منتشر می‌شود:

۱- وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا بارها در روزهای اخیر و با توجه به افزایش شیوع  ویروس بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هم‌چنین همزیستی با این ویروس منحوس تاکید کرده‌اند.

روندی که قطعا به شکل همه گیر در جامعه در جریان است و صنوف مختلف بر اساس شرایط موجود در حال طی مسیر هستند.

۲-  رییس جمهور محترم در مورخ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹ درباره آخرین وضعیت برگزاری مسابقات ورزشی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا عنوان کرد: فعالیت‌های ورزشی در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی آزاد می‌شود. البته فعالیت‌های ورزشی که بدون تماشاچی است. در فعالیت های ورزشی اجتماع مردم نخواهد بود و تماشاچی نخواهند داشت. وزارت بهداشت هم پروتکل‌ها را ابلاغ می‌کند.

به دنبال این موضوع و در روز یک‌شنبه ۲۸ اردیبهشت، ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت و رییس ستاد ملی مبارزه با کرونا در نشست خبری خود درباره مسابقات فوتبال بیان کرد: درباره فوتبال موضوع رعایت پروتکل‌ها بود که ما با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به توافق رسیدیم  و مراتب را به فدراسیون فوتبال دادیم و خودشان بر اساس ‌آن عمل می‌کنند. دیروز بوندس لیگا شروع شد و سری آ و لالیگا هم طبق پروتکل‌های کشورهای‌شان آغاز می‌شود.

به دنبال این، در مورخ ۶ خرداد سال ۹۹، سرپرست فدراسیون فوتبال و رییس سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌ها، هیات‌های فوتبال و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها زمان آغاز تمرینات تیم‌ها را طبق رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ کرد:

بر این اساس، مبنای این ابلاغیه صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت در بحث آغاز فعالیت‌های ورزشی بر اساس پروتکل های مطرح شده بود.

۳- رییس فیفا در پیام ویدیویی که روز ۱۸ خرداد منتشر کرد گفت: پیرو آخرین پیامم، ضمن تشکر از شورای فیفا به‌خاطر فعالیت‌های‌شان در دو ماه گذشته، می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و شما را از فعالیت‌های انجام شده در فیفا مطلع کنم.

همان‌طور که توصیه‌های پزشکی را ملاحظه کرده‌اید باید جهت ازسرگیری مسابقات از برنامه پیروی کنیم و مهم‌ترین اصل را در ذهن داشته باشیم، یعنی سلامت بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد.

همچنین این امکان که حال برای ۵ تعویض در اختیار دارید با همین هدف درنظرگرفته شده است. حفظ سلامتی، در این باره یعنی سلامتی بازیکنان  است. ما باید از سلامت عموم نیز به عنوان یک اولویت محافظت کنیم در حالی که نباید سلامتی بازیکنان، داوران و افرادی که در فعالیت های فوتبالی شرکت می کنند را فراموش کنیم.

فیفا به تصمیمی که شما با دولت‌ها و مسوولان سلامت کشورتان اتخاذ می‌کنید یا خواهید کرد اعتماد دارد.

اظهارات اینفانتینو نشان دهنده تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

علاوه بر این روشن است حفظ سلامت بازیکنان، داوران و سایر عوامل درگیر اولویت کل جامعه فوتبال است و بر اساس دستور العمل ستاد ملی کرونا اقدام شده و باشگاه‌ها مکلف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدنظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند و در این راستا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد و قطعا در کنار باشگاهها خواهند بود تا پروتکل‌های مورد نظر فیفا رعایت شود.

۴- ضمن احترام به باشگاههایی که بعضا نظر دیگری با اکثریت باشگاه‌ها دارند، تاکید می‌شود فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر اساس برآیند مجوزهای مسوولان کشوری نسبت به برنامه‌ریزی برای شروع دوباره لیگ اقدامات لازم را انجام داده است.

فراموش نکنیم فوتبال فقط لیگ برتر نیست.

باشگاه‌های لیگ یک ،دو، سه  با صدور مجوزهای صورت گرفته در حال برنامه‌ریزی برای شروع دوباره مسابقات‌شان هستند و صعود و سقوط آن‌ها به هم مرتبط است و در این فرآیند ۴ باشگاه نمی‌توانند برای بیش از ۱۴۰ باشگاه تصمیم گیری کنند.

۵- روشن و مبرهن است که سلامت بشریت در شرایط کنونی حتی با حفظ قواعد مربوطه هم تضمین شده نیست.

چه کسی می‌تواند در این وضعیت تضمین بدهد که حتی اگر کلیه الزامات را رعایت کرد و کوچک‌ترین فعالیتی هم نداشت مبتلا نمی‌شود؟

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در تصمیمات خود در چارچوب منافع و مصالح اکثریت جامعه  فوتبال را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در نظر دارند.

براین اساس و با توجه به موارد ذکر شده بار دیگر تاکید می شود فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خود را مقید به اجرا سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا دانسته و با توجه به ابلاغیه صورت گرفته، مسابقات باشگاهی مطابق اعلام قبلی و با تاکید بر رعایت پروتکول های مربوطه برگزار خواهد شد و رعایت پروتکل‌ها برعهده باشگاه‌هاست و ستاد کرونا در ورزش (فدراسیون پزشکی ورزشی) مسوولیت نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی را داشته و دارد.

چنانچه در جریان مسابقات ستاد ملی مبارزه با کرونا هر تصمیمی بگیرد فدراسیون و سازمان لیگ مکلف به اجرای آن هستند بدون این که بخواهد تفسیر غیرمعقول، غیرمنطقی و غیرقانونی و یا خارج از عرفی داشته باشند.

فلذا، مجددا تاکید می‌کنیم تعامل، همراهی، رعایت دستورالعمل‌ها و الزامات ابلاغی و پرهیز از هرگونه حاشیه‌ای در برقراری آرامش و اتمسفر ورزش فوتبال کشور بسیار مهم و امری ضروری است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.