وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

علی کریمی: تیم ملی قهرمان شود آن را به نام ایران ثبت می‌کنند نه کیروش!

علی کریمی، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که تیم ملی فوتبال کشورمان به واسطه سال ها حضور در رتبه اول آسیا باید شانس اول قهرمانی در جام ملت ها باشد.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – علی کریمی، سرمربی تیم سپیدرود در حاشیه دوره A کلاس‌های مربیگری در هتل آکادمی در واکنش به درخواست خبرنگاران برای مصاحبه اظهار داشت: من خیلی وقت است که حرف هایم را در فوتبال گفته ام. حالا آنهایی صحبت کنند که دستی بر آتش دارند. نیازی به صحبت‌های من نیست.

به گزارش سایت سپیدرود، وی در پاسخ به درخواست خبرنگاران که عنوان کردند، می‌خواهند در مورد کلاس‌های مربیگری سؤال کنند، گفت: دو روز از کلاس‌های ما گذشته است. اجازه بدهید که یک هفته بگذرد. بعداً صحبت می‌کنیم.

نیازی به دعوت کسی ندارم!

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان که درخواست خبرنگاران را برای مصاحبه رد کرده بود، در واکنش به اینکه کارلوس کی‌روش او را برای حمایت از تیم ملی به جام ملت‌ها دعوت کرده است، گفت: ما نیازی به دعوت کسی نداریم!

تیم اول آسیا نباید قهرمان شود؟!

کریمی در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی می‌تواند در جام ملت‌های آسیا موفق شود یا نه، اظهار داشت: مگر غیر از این است؟! ما تیم اول آسیا هستیم و آیا نباید شانس اول قهرمانی باشیم؟ مگر غیر از این است؟

باید شانس اول قهرمانی آسیا باشیم

خبرنگاری این نکته را یادآوری کرد که تیم ملی ایران سال‌هاست در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و کی‌روش هم هشت سال روی نیمکت تیم ملی حضور  داشته که کریمی در پاسخ به این خبرنگار تصریح کرد: من کاری به کسی که آنجا حضور دارد، ندارم، اما آیا تیمی که هفت هشت سال است که در رده اول آسیا قرار دارد، اکنون نباید شانس قهرمانی باشد؟!

عملکردمان هم که در جام جهانی خوب بود و اکنون باید شانس اول قهرمانی باشیم. دیگر بحثی ندارد و غیر از این نیست که مردم فقط به قهرمانی راضی می‌شوند. هرکسی بهانه می‌آورد، دنبال بهانه خودش است. با شرایطی که داریم و در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم، باید شانس اول قهرمانی باشیم. تمام شد و رفت.

امکاناتی که در اختیار تیم ملی بوده، قبلاً وجود نداشته است

وی در مورد اینکه بحث امکانات هم مطرح می‌شود، گفت: این امکاناتی که در اختیار تیم ملی بوده است، در هیچ‌کدام از ادوار تیم ملی وجود نداشته. چه قبل از ما و چه خود ما، چنین امکاناتی نداشتیم.

مگر ما دشمن تیم ملی هستیم؟!

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود در واکنش به این مسئله که کارلوس کی‌روش گفته است باید پرچم سفید را بالا برد و از تیم ملی حمایت کرد، اظهار داشت: مگر ما دشمن تیم ملی هستیم؟! ما هم مثل ۸۰ میلیون ایرانی آرزوی موفقیت تیم ملی کشورمان را داریم. کارلوس کی‌روش، X یا Y، بالاخره امروز هستند و شاید فردا نباشند. امسال هستند و شاید سال آینده نباشند. همه این مربیان خارجی می‌آیند و می‌روند، مهم این تیم ملی است که برای ما و تمام ایرانی‌ها می‌ماند.

مگر قرار است چه سودی از نتیجه نگرفتن تیم ملی عاید من و امثال من شود که از نتیجه گرفتن آن نمی‌شود؟ این سؤال را از آنهایی بپرسید که دستی در آتش دارند. برای همه ایرانی‌ها افتخار است که تیم‌شان پس از سال‌ها قهرمان جام ملت‌ها شود. با این شرایطی هم که ما داریم، اصلاً شانس اول قهرمانی هستیم. تمام شد و رفت، ولاغیر.

کریمی در خصوص صحبت خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی می‌گویند ما دو تیم ملی داریم، گفت: کدام تیم؟ آن یکی جدید است؟

بیشتر بخوانید

سایه روشن علی کریمی در سپیدرود

کریمی و بازی با آتش؛ نگرانیم رفیق!

آغاز اردوی تدارکاتی سپیدرود در تهران

زمان به همه می‌رسد که برای تیم ملی بازی کنند

سپس این خبرنگار صحبت خود را تصحیح و این بحث را مطرح کرد که با توجه به بازیکنان خوب زیادی که در فوتبال ایران هستند برخی معتقدند به اندازه دو تیم ملی بازیکن داریم، تصریح کرد: حالا ما به همین تیم اکتفا می‌کنیم. همین تیمی که اکنون در جام ملت‌هاست، قهرمان شود و موفق باشد، زمان به همه می‌رسد که برای تیم ملی بازی کنند.

این بحث را که تیم‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ ایران پرستاره‌تر از تیم فعلی بودند قبول ندارم

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه می‌گویند تیم‌های سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ ایران پرستاره‌تر از تیم فعلی بوده‌اند، اظهار داشت: نه، من اصلاً چنین بحثی را قبول ندارم. هر دوره‌ای بازیکنان خاص خودش را داشته است. همه تیم‌های ملی ما قابل احترام هستند و این چیزی است که شما رسانه‌ها درست می‌کنید.

هر دوره تیم ملی وجود داشته و به نظر خود من تیمی که قبل از ما در پکن بود تیم بهتری بود، اما چرا همان تیم دو سال بعد در هیروشیما نتوانست نتیجه بگیرد؟ آن هم تیم ملی بود و برای همه ما عزیز و نسل ما عکس تمام آن بازیکنان را جمع می‌کرد. در هر نسلی شرایطی وجود دارد که بازیکنان به خصوصی در آن تیم باشند. تمام شد و رفت و همه قابل احترام هستند.

از مردم مایه نگذارید!

وی در مورد اینکه برخی می‌گویند مردم نسبت به این تیم ملی سرد شده‌اند، گفت: این را دیگر از مردم باید بپرسید. من یک نفرم و نظر خودم را در مورد تیم ملی کشورم گفتم. بقیه را از مردم بپرسید و شما هم از قول مردم صحبت نکنید. اگر می‌خواهید از قول مردم صحبت کنید، زحمت بکشید و به همین میدان آزادی بروید که مردم‌مان در حال رفت و آمد هستند، از آنها این سؤال را بپرسید. از مردم مایه نگذارید.

کریمی در پاسخ به این سؤال که سروش رفیعی این صحبت‌ها را مطرح کرده بود و آیا به نظر او کارلوس کی‌روش همان کارلوس کی‌روشِ هشت سال پیش است، اظهار داشت: من صحبت‌هایم را کرده‌ام. شما می‌توانید به عقب برگردید.

صحبت‌های من وجود دارد. حالا من سؤال دارم، سؤالات شما درباره کلاس‌های مربیگری بود؟! درباره کلاس‌ها سؤال کردید؟! آن موقع که شما هنوز مدرسه می‌رفتید، ما با خبرنگاران بزرگ‌تری سر و کار داشتیم که یکسری از آنها را خدا بیامرزد، چون در جمع ما نیستند و یکسری دیگر هم به نوعی از کار کنار رفتند. من با همه آنها سر و کار داشتم.

یکی از خبرنگاران که ناراحتی کریمی را در مورد سؤال‌های مطرح شده دید به این موضوع اشاره کرد که ذات کار رسانه‌ای و خبرنگاران پرداختن به این مسائل و پیگیری است، گفت: وظیفه شما اکنون رسیدگی به این بچه‌ها (بازیکنان تیم امید) است. این ریزه‌کاری‌ها و بازی‌ها را هم برای همین بازیکنان می‌توانید در بیاورید، نه برای من.

نظر ما برای چه کسی مهم است؟!

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود که از نحوه سؤال پرسیدن خبرنگاران عصبانی شده بود در پاسخ به طرح این موضوع که نظرات او برای بسیاری از هواداران فوتبال اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: نه، نظر ما برای چه کسی مهم است؟! چه کسی این را گفته است؟!

هر کجا گیر می‌کنیم، مردم را وسط می‌کشیم!

کریمی در خصوص اینکه شاید صحبت‌های او برای مسئولان اهمیت نداشته باشد، اما برای مردم اهمیت دارد، اظهار داشت: مردمی که باید بدانند، می‌دانند. از مردم مایه نگذارید. هر کجا گیر می‌کنیم، مردم را وسط می‌کشیم. جایی که لازم است حرفی از مردم نمی‌زنیم، اما وقتی کارمان گیر می‌کنید، پای مردم را وسط می‌کشیم. کاش همیشه مردم مدنظر باشند.

شمایی که سایت دارید و سایت پربیننده هم دارید، خبرهای دروغ را کار نکنید. شما که می‌خواهید خبر به دست مردم بدهید و مردم، مردم می‌کنید، حداقل خبر دروغ به مردم ندهید. از صحت خبرهای خود مطمئن شوید و بعد آن را انتشار بدهید، نه اینکه خبرهای خود را به این شکل بزنید. نه اینکه خبر دروغ بزنید و آن را یک ربع بعد، بردارید. شاید در همان یک ربع افرادی آن خبر را بینند. شما برای خبر زدن اول صحت و سقم آن را بگیرید و بعد منتشر کنید. کار شما همین است که خبر درست به مردم بدهید.

تیم ملی قهرمان شود آن را به نام ایران ثبت می‌کنند نه کی‌روش

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر لازم باشد برای حمایت از تیم ملی به امارات می‌رود یا نه، گفت: اکنون که کلاس مربیگری دارم و بعد از آن هم تیم خودم اردو دارد و نمی‌توانم به امارات برویم. ما هم مثل مردم انتظار قهرمانی تیم ملی را داریم و آرزوی‌مان است. اگر هم این تیم ملی قهرمان شود، قهرمانی‌اش برای تیم ملی ایران است.

کارلوس کی‌روش قهرمان نمی‌شود، تیم ملی ایران قهرمان می‌شود و در تاریخ قهرمانی ایران را در جام ملت‌های ۲۰۱۹ را ثبت می‌کنند. اسم مربی یا بازیکن خاصی ثبت نمی‌شود. درست است که این افراد هم زحمت می‌کشند، اما در تاریخ نوشته می‌شود که تیم ملی ایران قهرمان شد.

تیم ملی هم برای مردم عزیز است و همه دوست دارند نتیجه بگیرد، اما شما هم این وسط برای خودتان دنبال خبر داغ هستید، اما اینجا چیزی کاسب نیستید و بروید خدا روزی‌تان را جای دیگری بدهد!

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.