وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش تسنیم از هفته شانزدهم لیگ دسته اول

هفته شانزدهم لیگ دسته اول فوتبال امروز با برگزاری یک بازی آغاز و فردا با برگزاری ۸ دیدار پیگیری می‌شود.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور از امروز (سه‌شنبه) با برگزاری دیدار تیم‌های نفت مسجدسلیمان و مس کرمان وارد هفته شانزدهم می‌شود.

*سپیدرود رشت – گل‌گهر سیرجان

تیم رشتی پس از ۱۰ بازی، هفته گذشته شکست خورد تا با یک بازی کمتر به رده دوم سقوط کند. گل‌گهر اما در این چند هفته عملکرد پرنوسانی پشت داشته و در چهار دیدار آخر خود، یک پیروزی، یک شکست و دو تساوی گرفته است. این دیدار، جدال بهترین خطوط حمله و دفاع محسوب می‌شود. سپیدرود با ۸ گل خورده، بهترین خط دفاع را دارد و گل گهر هم با ۲۴ گل زده، از بهترین خط حمله لیگ دسته اول سود می برد.

*نفت مسجدسلیمان – مس کرمان

نفت پس از ۱۱ هفته ناکامی در کسب پیروزی، اکسین را با ۳ گل بدرقه کرد تا روحیه‌ای دوچندان برای دیدار خانگی مقابل مس بگیرد. مس کرمان هم که با ۱۰ تساوی در این زمینه بی‌رقیب بوده ، سه دیدار پیاپی از کسب پیروزی بازمانده است. جدال بختیاری‌زاده و ابراهیم‌زاده که از دو نسل متفاوت از مربیان به شمار می‌روند، می‌تواند جذابیت‌های زیادی داشته باشد.

*اکسین البرز – ایرانجوان بوشهر

هر دو تیم از دیدارهایی با نتایج غیرمنتظره می‌آیند. اکسین که پس از شکست خونه‌به‌خونه در بابل، یکی از مدعیان اصلی صعود به حساب می‌آمد، ابتدا مقابل راه‌آهن و سپس در دیداری غیرمنتظره با ۳ گل از نفت مسجدسلیمان شکست خورد و تا رتبه هشتم پایین آمد. ایرانجوان هم با بازگشت مفتخر روی نیمکت، ۳ بر یک سپیدرود صدرنشین را شکست داد تا امیدها را برای کسب پیروزی‌های بیشتر در ادامه فصل زنده کند. پیروزی هفته گذشته بوشهری‌ها،‌ نخستین برد این تیم پس از هفت بازی به شمار می‌آمد.

*راه‌آهن تهران – نساجی مازندران

این بازی را می‌توان جدال بی‌پول‌های موفق نامید. راه‌آهن این هفته این شانس را دارد که میزبان است و دغدغه هزینه سفر به شهرستان را ندارد. با وجود مشکلات مالی شدید، این تیم تا اینجای کار با ۲۴ امتیاز و برحسب تفاضل گل ششم جدول است. در آن سوی میدان نیز نساجی پس از تغییر مدیرعامل و قهر فکری بخاطر مسائل مالی، کار را با حسین مسگرساروی مربی خود پیش می‌برد. نساجی عملکرد خوبی داشته و با ۲۴ امتیاز در رده چهارم قرار دارد. این تیم با بهره بردن از محمد عباس‌زاده آقای گل لیگ دسته اول، ۲۲ گل زده و دومین خط حمله برتر لیگ دسته یک را دارد.

*فولاد یزد – فجرسپاسی شیراز

فولاد یزد پس از آمدن محمود امیری، مدتی روند رو به رشدی می‌پیمود اما در این چند هفته عملکرد پرنوسانی داشته است. فجر هم که پس از روی کار آمدن غلامحسین پیروانی ناموفق بود، هفته گذشته یک پیروزی دلچسب مقابل تیم مدعی خونه‌به‌خونه کسب کرد تا امیدهایش برای بقا زنده بماند. جدال تیم‌های هفدهم و شانزدهم جدول می‌تواند سرآغازی برای صعود تیم پیروز برای رسیدن به رده‌های میانی جدول باشد.

*خونه‌به‌خونه بابل – ملوان بندرانزلی

دیدار مدعیان شمالی لیگ دسته اول قطعاً از جذابیت‌ زیادی برخوردار خواهد بود. بازیکنان زیادی از خونه‌به‌خونه از جمله سید جلال رافخایی، مازیار زارع و پژمان نوری، چندین فصل در لباس ملوان بازی کردند و اینک باید مقابل باشگاه پیشین خود صف آرایی کنند. تیم بابلی ۴ هفته است که رنگ پیروزی ندیده و با حضور علی کریمی به عنوان مدیرفنی، امیدوار است دوباره به روزهای اوج خود بازگردد. ملوان هم با کسب تساوی هفته پیش مقابل پارس جنوبی، جایگاه متزلزلی در صدر جدول کسب کرده، جایگاهی که سپیدرود رشت که یک بازی کمتر دارد به انزلی‌چی‌ها داده است.

*آلومینیوم اراک – بادران تهران

تیم اراکی در پنج هفته گذشته، چهار تساوی و یک شکست کسب کرده است. مهابادی در این هفته، تغییراتی در کادرفنی و بازیکنان خود ایجاد کرده است و امیدوار است بتواند از بادران میثاقیان، نردبانی برای صعود به رده‌های بالایی جدول بسازد. بادران هم تیمی است پرنوسان و امیدوار است با شکست همسایه رده دهمی خود، به مدعیان صعود نزدیک شود.

*مس رفسنجان – خیبر خرم‌آباد

مس که هفته گذشته یک امتیاز از دیدار مقابل بادران کسب کرد، در پنج دیدار انتهایی خود شکستی متحمل نشده و از قعر جدول فاصله گرفته است. خیبر نیز که پیش از حضور حقدوست در قعر جدول قرار داشت، اینک با ۱۶ امتیاز در رده چهاردهم است و در سه بازی آخر خود، دو شکست و یک پیروزی کسب کرده است.

*پارس جنوبی جم بوشهر – استقلال اهواز

جدال جنوبی ها بین تیم‌هایی است که شرایطی متفاوت دارند. پارس جنوبی با تنها ۹ گل خورده، دومین خط دفاع برتر لیگ دسته اول را در اختیار دارد. استقلال اهواز هم که بحران‌زده‌ترین تیم دسته اولی به حساب می‌آید، مربیان زیادی را برای رهایی از انتهای جدول آزموده که هیچ کدام موفق نبوده‌اند. آبی‌پوشان اهوازی با ۸ گل زده و ۳۲ گل خورده، بدترین عملکرد را در خطوط حمله و دفاع دارند و با ۵ امتیاز، به قعر جدول تکیه زده‌اند. هرچند پیروزی در این دیدار نیز کمکی به جایگاه تیم قعرنشین نمی‌کند، اما می‌تواند نقطه عطفی در عملکرد استقلال اهواز در ادامه فصل ایجاد کند.

به گزارش تسنیم برنامه بازی‌های هفته شانزدهم لیگ دسته اول به شرح زیر است:

سه‌شنبه ۱۶ آذر ۹۵

*نفت مسجدسلیمان – مس کرمان (ساعت ۱۴:۳۰ – ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان)
داور: علیرضا حیدرپناه، کمک‌ها: محمد هاشمی‌نسب، علی احمدی و علی ابراهیمی، ناظر داوری: صفدر احمدی

چهارشنبه ۱۷  آذر ۹۵

*اکسین البرز – ایرانجوان بوشهر (ساعت ۱۴:۰۰ – ورزشگاه انقلاب کرج)
داور: ناصر جنگی، کمک‌داوران: حسن انتظاری، رضا نجفی و مرتضی عابدی، ناظر داوری: محمدعلی فروغی

*راه‌آهن تهران – نساجی مازندران (ساعت ۱۴:۰۰ – ورزشگاه شهید درخشان صباشهر تهران)
داور: سعاد وفاپیشه، کمک‌ها: داریوش صابرمطلق، یوسف مغروری و محمدباقر پورباقر، ناظر داوری: خداداد افشاریان

*سپیدرود رشت – گل‌گهر سیرجان (ساعت ۱۴:۰۰ – ورزشگاه شهید عضدی رشت)
داور: سید وحید کاظمی، کمک‌ها: فرزاد بهرامی، امیرمحمد داودزاده و سعید شمس، ناظر داوری: محمدحسین اسدی

*فولاد یزد – فجرسپاسی شیراز (ساعت ۱۴:۰۰ – ورزشگاه شهید نصیری یزد)
داور: حسین زیاری، کمک‌ها: احسان تیموری، علی ملامحمدی و حسین زمانی، ناظر داوری: محمد امیری

*خونه‌به‌خونه مازندران – ملوان بندرانزلی (ساعت ۱۴:۰۰ – ورزشگاه هفتم تیربابل)
داور: شاهین حاج‌بابایی، کمک‌ها: رحیم شاهین، امیر مبشر و کوپال ناظمی، ناظر داوری: بهرام نقوی

*آلومینیوم اراک – بادران تهران (ساعت ۱۴:۰۰ – ورزشگاه امام خمینی اراک)
داور: شاهو اصلانی، کمک‌ها: رحیم حاجیلو، امرالله طراح و محمدرضا مهرگان، ناظر داوری: بابک وسیله‌بر

*مس رفسنجان – خیبر خرم‌آباد (ساعت  ۱۴:۰۰ – ورزشگاه شهدای رفسنجان)
داور: روح الله شریفی، کمک‌ها: محمد راهی، حمیدرضا افشون و ایمان کهیش، ناظر داوری: ایرج نظری

*پارس جنوبی جم بوشهر – استقلال اهواز (ساعت ۱۴:۱۵ – ورزشگاه تختی شهر جم بوشهر)
داور: امیر عرب‌براقی، کمک‌ها: علی الفتی، محمد نوری و هادی مسلمی، ناظر داوری: حیدر شکور

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است

  • علی (بندرعباس) گفت:

    اولاً که صدر جدول باید امروز با نام سپیدرود رشتت مزین شود، دوما امیدوارم ملوان هم در مقابل این مازندرانیهای پر ادعا و … پیروز بشه . آقای علی کریمی مدیر فنی خونه به خونه بابل هم یادش باشه که سیاهکلی هست و نه کرجی!!!!!!!!!!!!

  • فراز گفت:

    اینا خودشون با خودشون درگیرن !!

    حالا امروز ببین بین این بازیکنای سابق ملوان و بازیکنای فعلی ملوان چه درگیری ها و فحاشی هایی اتفاق بیفته!