وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یادداشت روز – سلفی با سقوط

علی رضا مویدی فر

گهی خوش دل شوی از من، که میرم

چرا مرده پرست و خصم جانیم؟

مولانا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدروداتفاق مهمی رخ داد که به هیچ روی، غیرمنتظره نبود. سپیدرود سقوط کرد و به فراموشخانه دسته دوم سلام گفت.

بی تردید از امشب، بسیاری در فراق سپیدرود و درباب ریشه و اصالت و داشته ها و نداشته هایش، مویه خواهند کرد. اما مگر انتظاری جز این بود؟

گوش های بسته و مغزهای پوسیده، در تمام سه سالی که گذشت، روی از هرچه تحلیل و توجیه و منطق و راهکار برای رهانیدن سپیدرود از چنین سرنوشت محتومی، برگرداندند و در وادی روزمرگی‌ها و ای بسا منفعت طلبی های شان روزگار گذراندند و لابلای جملات بسیار و مفاهیم اندک شان، هر لحظه، جاده صاف کن واقعه ای شدند که امروز و از پی رخ دادن، چندان غریب نمی نماید.

سپیدرود سال هاست که سقوط می کند. پیش چشم هوادران مقصرش. همان ها که در نقطه اوج، و در خمار مستی لیگ برتری، چشم بر آنچه در زیر پوست تیم رخ می داد بستند و با مطالبه گری سطحی و نه حضور تاثیرگذار و معنادار، شاهد نزول پیاپی تیم شان بودند.

پیش چشم پیشکسوتانی که بخش مهمی از هویت اجتماعی شان را مرهون همین تیم بودند، اما در هنگامه مالک سازی و مدیر بازی، جز اندکی، زبان به اعتراض علیه جریان ویرانگر سپیدرود نگشودند.

از امثال نوین و بیات و کریمی و تن زاده که انتظاری نیست. بارها و بارها گفتیم و نوشتیم که نمایش های کمدی تراژیک ایشان، در بازی کثیف مالکیت، هر روز گرهی کورتر بر ریسمان سرنوشت سپیدرود زد.

مدیریت سپیدرود حالا کجاست؟ همه آنهایی که در سالیان گذشته، با علم کردن امثال عزیزی و میناوند و پاشازاده و دست نشان و نظرمحمدی، بی هیچ دورنما و هدف مشخصی، تنها به گذران روز و آویزان شدن به صدقات فلان سرمایه دار و بهمان شورا نشین، برای مختصری بودجه، آمدند و رفتند، تا همین امروز، باید پاسخگوی رخدادی باشند که پیش چشمان شان درحال وقوع بود و دست بر دست گذاشتند.

حکایت صعود سپیدرود به لیگ برتر، اگر همچون داستانی از قصه های هزار و یک شب، ته مزه ای از معجزه و فانتزی به همراه داشت، روایت سقوطش اما، بسیار واقعی، بی رحمانه و قابل پیش بینی بود.

ولی آنهایی که باید، در هنگامه چنین افتادنی، دستی برای کمک و یاری تیم، برای پیشگیری، دراز می کردند، ترجیح دادند تا از آن دست برای سلفی گرفتن با سپیدرود رو به احتضار بهره بگیرند.

در هرحال، فردا روز دیگری است. اگر بناست تا با افتادن سپیدرود در این ورطه، تصمیم سازان و صاحبان امر، سرانجام برای حل پیچیدگی های تیم، حرکتی بکنند، فردا اولین روز از اجرای پروژه بازگشت سپیدرود خواهد بود. اما اگر بناست که در همچنان بر پاشنه همین افراد و همین افکار بچرخد، سقوط ها و سلفی های بعدی در راهند.

از سپیدرود خروشان، با ماهی هایی که برایش سر می دادند، نهری نحیف باقی‌ مانده و انبوه مردمانی که انگار، به خاطره بازی های شان قانع شده اند و مرده پرستانی که از امشب، صدای نفیر روان‌کاه شان، به گوش خواهد رسید.

اما تیم فوتبال سپیدرود رشت، تنها خاطره نخواهد ماند. ققنوسی خواهد شد و از خاکستر امشب برخواهد خواست. اگر آنها که “باید”، دست بجنبانند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − نه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است

  • همايون گفت:

    برای انتخاب سرمربی به نظر من باشگاه باید اقای اقاجانیان دستیار سابق کی روش رو بیارن که هم جوان هست و هم دستیار مربی بزرگی بودن اقای حق شناس هم به عنوان مربی در کنار ایشان حضور داشته باشند.
    البته ویژگی بارز اقای نظرمحمدی در جذب بازیکن را هم نباید فراموش کنیم.
    به هر حال سپیدرود باید بازیکنانش را حفظ کند و مثل ابتدای این فصل وقت برای جذب بازیکن تلف نشود.