وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

بررسی ارتش هوایی تیم ها: سپیدرود فقط یک گل

این آمار نشان می دهد معمولا تیم هایی که با سر کم گل می زنند به دلیل همین نقطه ضعف شان گل های زیادی هم با ضربات سر دریافت می کنند. نمونه کامل این موضوع سپیدرود است که ۸ گل با سر خورد و تنها یک گل با سر زد.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – استفاده از ضربات سر می تواند یک اسلحه کشنده برای هر تیمی باشد، چند تیم لیگ برتری در نیم فصل اول به خوبی از این مزیت استفاده کردند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از سایت نود، در نیم فصل اول لیگ برتر ۵۸ گل با ضربات سر به ثمر رسید، حدود یک چهارم گل ها.

در بین تیم های سرزن لیگ سپاهان پرچمدار بود. تیمی که با حضور استنلی کی‌روش به خوبی از قدرت هوایی خود استفاده کرد و یکی از دلایل اصلی صدرنشینی سپاهان همین قدرت سرزنی این تیم بود.

سپاهان در نیم فصل اول ۱۴  گل با سر زد، به مراتب بیشتر از هر تیمی. بارها با ارتش هوایی خود حریفان را مغلوب کرد. جالب اینکه نیمی از گلهای سپاهان با ضربات سر به ثمر رسیده است.

پدیده، تیم دوم جدول، هم از این نظر خوب کار کرد و ۷ گل زد. تیم سوم سرزن لیگ پارس جنوبی است با زدن ۶ گل با ضربات سر.

نساجی، ماشین سازی، سایپا، تراکتورسازی، پیکان و پرسپولیس هم چهار گل زدند. اکثر تیم های بالای جدولی در زدن گل با سر موفق بودند.

استقلال اما کارنامه ضعیفی دارد، این تیم حتی یک گل هم با ضربه سر به ثمر نرساند. استقلال، استقلال خوزستان و نفت مسجد سلیمان سه تیمی بودند که حتی یک گل هم با سر نزدند.

سپیدرود رشت و نفت مسجد سلیمان هم تنها یک بار با سر گل زدند.

آشنایی با مناطق پرواز ممنوع

سپاهان همانطور که با ارتش هوایی خود ۱۶ گل زد در آنسو حتی یک گل هم با ضربه سر دریافت نکرد؛ آماری بی نظیر. در بین ۱۶ تیم لیگ برتر فقط سپاهان با سر گل نخورده است. پرسپولیس هم تنها یک بار با ضربه سر حریفان دروازه‌اش باز شده است.

بدترین آمار را در این زمینه سپیدرود رست با دریافت ۸ گل داشته است. نفت مسجد سلیمان، سایپا و نفت مسجد سلیمان هم ۵ گل با سر خوردند. این آمار نشان می دهد معمولا تیم هایی که با سر کم گل می زنند به دلیل همین نقطه ضعف شان گل های زیادی هم با ضربات سر دریافت می کنند. نمونه کامل این موضوع سپیدرود است که ۸ گل با سر خورد و تنها یک گل با سر زد.

استقلال البته در این زمینه کمی شرایط متفاوتی داشته است. درست است که این تیم با سر گل نمی زند ولی  تنها دو گل با سر خورده است. جالب اینکه استقلال از ۵ گل غیر پنالتی که خورده ۲ گل با سر بوده؛ یعنی ۴۰ درصد گلهای دریافتی. این تیم اگر می خواهد قهرمان شود باید در این زمینه پیشرفت کند.

بیشتر بخوانید:

بهترین پنالتی زنان نیم فصل نخست

مردان با‌ثبات‌ لیگ برتر؛ بی جایگزین ها

نیم فصل لیگ هجدهم از زاویه ای دیگر: استقلال پرتماشاگرترین، قطبی موفق ترین

سرطلایی ها

استنلی کی‌روش آقای گل دور رفت لیگ در نیم فصل اول آماری فوق العاده داشته است و ۸ گل از ۹ گل این بازیکن با ضربه سر حاصل شد.

یونس شاکری از پدیده دومین سرطلایی لیگ هجدهم با ۴ گل است. شاکری هم فقط یک گل خود را با سر نزده است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.